2023-DUS 1. dönem ek yerleştirme sonuçları açıklandı

2023 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nın (2023-DUS 1. dönem) ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

Çin, denizde biyolojik çeşitliliğinin korunması için çaba göstermeye devam edecek

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Ma Zhaoxu’nun Çin adına Deniz Biyoçeşitliliği Anlaşması’nı imzaladığını ve anlaşmanın uluslararası toplumun deniz rikleriyle başa çıkmak için çok taraflılığa bağlı kalma konusundaki fikir birliğini somutlaştırdığını belirtti.

Bakan Yerlikaya: "Huzur Operasyonunda 26 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde 6 bin 340 noktada gerçekleştirilen operasyonlarda 26 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Xi, Zhejiang eyaletinin Shaoxing kentinde

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, dün Zhejiang eyaletinin Shaoxing kentinde incelemelerde bulundu.

Büyükşehirden engelli ve hasta nakil hizmeti

Muğla Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar hasta ve engellileri sağlık kuruluşlarına güvenle ulaşmaları için nakil hizmetlerini sürdürüyor. Büyükşehir ekipleri bu kapsamda bugüne kadar 84 bin 682 seferle 17 bin 637 kişiye nakil hizmeti verdi.

Putin ile Paşinyan, Dağlık Karabağ’daki son gelişmeleri görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Dağlık Karabağ’daki son gelişmeler tartışıldı.

Hava sıcaklığı mevsim normalleri üzerinde seyredecek

Hava sıcaklıklarının 22 - 28 Eylül tarihleri arasında yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bakan Uraloğlu, Cezayir'de ziyaretlerini sürdürüyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cezayir programı kapsamında Büyükelçi Mücahit Küçükyılmaz ve Cezayir Ulaştırma Bakanı Youcef Cherfa ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Bakan Göktaş: "Dünyanın her yerindeki kadınların refahını artırmak için çalışıyoruz"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, New York'ta Emine Erdoğan'ın katılımıyla Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) tarafından organize edilen panelde kadınlarla bir araya geldi.

Ahilik geleneği Koza Han’da yaşatıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret İl Müdürlüğü iş birliğiyle Ahilik Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi.