Gilead’ın global yönetim ekibi büyüyor

Dünyada 38’den fazla ülkede faaliyet gösteren bilim şirketi Gilead, global yönetim ekibine Türkiye’den üç yeni yönetici daha transfer etti

Dünya genelinde 33 yıldır HIV/AIDS, hepatit B, hepatit C, eflamasyon, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları alanlarında yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanan bilim şirketi Gilead, global yönetimine Türkiye’den yönetici transferini sürdürüyor. 

Gilead’ın Türkiye AmBisome Ürün Yönetimi Direktör Yardımcısı Yıldız Biçuri Yükselci, İngiltere’deki Global Ürün Strateji ekibine transfer oldu. Yükselci, İngiltere’de Global AmBisome ekibiyle çalışmaya Mayıs ayı itibarıyla başladı. 

Gilead Medikal Direktör Yardımcısı Berna Özelgün de bu görevine ek olarak Doğu Avrupa 12 Bölgesi HIV iş birimine, Pazarlama Direktörü Yardımcısı olarak Nisan ayı itibarıyla destek vermeye başladı.

Kıdemli Ruhsatlandırma Sorumlusu Cansu Özdemir ise Haziran ayı itibarıyla Kanada Ruhsatlandırma ekibine İstanbul’dan destek vermeye başlayacak. 

Böylelikle son 5 yıl içinde Gilead Türkiye’den global yönetime transfer olan yönetici sayısı 10’ ulaştı. Türkiye’den global yönetime atanan yöneticilerin 8’i kadınlardan oluştu.

Hibya Haber Ajansı

Okunma