news-details

Eskişehir'de kadın erkek eşitliğine duyarlı çalışmaları devam ediyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin dört pilot kurumdan biri olduğu, nihai faydalanıcısının Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, eş yararlanıcısının T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, uygulayıcı ortağının ise Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin (UN Women) olduğu bir Avrupa Birliği Projesi olan "Türkiye'de Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçelemenin Uygulanması” projesinde çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda “Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme (KEEDB) Analizi Üst Düzey Sonuç Paylaşım Toplantısı” Eskişehir’de gerçekleştirildi.

Bir otelde düzenlenen toplantıya Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ve bürokratlar katıldı. Toplantının açılış konuşmalarını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ve UN Women Ülke Direktör Yardımcısı Zeliha Ünaldı yaptı. Ünlüce, pilot uygulama olarak başlayan projenin, proje sona erdikten sonra belediye bünyesinde tüm birimlerde uygulanacağını ifade ederek çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından UN Women Program Yöneticisi Mustafa Çadır “KEEDB Analiz Süreci”, UN Women Uluslararası Danışman Elisabeth Klatzer ise “KEEDB Analiz Raporunun Sunumu” ile katılımcıları bilgilendirdi.

Haziran ayında başlatılan pilot analiz süreci kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca yürütülen “Spor Hizmetleri” analiz konusu olarak seçildi. Bu kapsamda gerçekleştirilen bir dizi toplantı ve çalıştay neticesinde KEEDB analiz süreci tamamlandı.

  Hibya Haber Ajansı