Afyonkarahisar’dan kısa kısa

by gazettahaber

AFYONKARAHİSAR – 28.05.2022 – AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı 27 Mayıs darbesinin 62. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Yıldırım, 27 Mayıs darbesinin, milli irade ile arasına perde çekenlerin demokrasiye, vicdanlara, hukuka ve insanlığa yönelik ihaneti olarak hafızalara kazındığını söyledi.

Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: 

”Millet iradesine savaş açan, milli ve manevi değerleri yok etmeye çalışan zihniyet, demokratik yollarla seçilen yönetime antidemokratik yöntemlerle el koyarak seçilmiş yöneticileri tutuklamış, tiyatrovari yargılamalar ile masum insanları hukuk dışı şekilde darağacına göndermiştir. İdam edilenler yalnızca başbakan, bakan, milletin vekilleri değil bilakis demokrasi ve milli iradeye olan inançlarıyla Türk Milleti olmuştur. Üzerinden yıllar geçse de vesayetçi odaklar varlığını devam ettirerek en son 15 Temmuz’da da benzer bir senaryoyu devreye sokmaya çalışmışlardır. Ancak milletimiz darbeler ve darbeciler karşısında liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşuyla bu kez millet iradesi üzerinde tahakküm kurmak isteyenlerin oyunlarını bozmuştur.”


Mavi Gri konseri
 
Büyük taarruzun 100. yılı etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in desteğiyle Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından düzenlenen AKÜ FEST’in final konserinde Rock müzik grubu Mavi Gri hayranlarıyla buluştu.

”Ben sende yandım, mavi, altüst olmuşum” gibi beğenilen şarkılarıyla hayran kitlesini genişleten Mavi Gri’nin performansı beğeni topladı.

Belediye Başkanı Zeybek, ”Üniversitedeki kulüp başkanı temsilcisi arkadaşlarla biraraya geldik. ‘Etkinliklerde bize destek olur musunuz?’ dediler. Bizde her daim yanınızdayız, sizi mahcup etmeyeceğiz.’ dedik. İnanıyorum ki konser, finaller öncesi sizlere moral ve motivasyon oldu. Bundan sonra da bu tür etkinlikleri sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.
Rektör Mehmet Karakaş ise Zeybek’e teşekkür etti.


1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sezer’den ziyaret

Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ertuğrul Sezer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. 

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker’in de hazır bulunduğu ziyaret dolayısıyla ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Sezer’e teşekkür etti.


Kamu binalarında enerji verimliliği 

Afyonkarahisar Valiliği İl Enerji Yönetim Birimi tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen ”Enerji verimliliğinde kentsel yönetişim modeline geçiyoruz” adlı teknik destek projesi kapsamında eğitim düzenlendi.

Afyonkarahisar Valiliği B Blok Konferans Salonu’ndaki eğitimin sertifika programına Vali Yardımcısı V. Ömer Tekeş, Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Osman Köprücüoğlu, İl Enerji Yöneticisi Hakan Demir, kamu kurum ve kuruluş görevlileri katıldı.

Vali Yardımcısı Tekeş, kentte yürütecekleri enerji verimliliği ve tasarruf çalışmalarının daha aktif, daha etkin hale gelmesi için bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarının çok önemli olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından katılımcılara sertifikaları dağıtıldı.

Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment